Mangala mantra, aneb závěrečné požehnání všem

17.12. 2018Monika Winklerová913x

Lekce ashtanga vinyasa má přesně daný řád a jeho součástí jsou i dvě mantry – jedna na úvod, o které si můžete přečíst zde, jejímž hlavním záměrem je připomenutí a uctění učitelů a závěrečná mantra, která energii věnovanou do cvičení, odevzdává vyššímu záměru a je takovým požehnáním všem.

Obě mantry jsem vytvořila v pěkné verzi pro tisk, s překladem každého slova zvlášť (i s výslovností) a můžete si je taky stáhnout a vytisknout i vy. Stačí zadat svůj email tady >>>

Možná jste mnohokrát tyto mantry zpívali, aniž byste znali jejich význam, i tak je to možné. Vibrace slova je sama nositelkou významu. Veškeré jógové praxe jsou ale účinnější, když jsme u nich vědomě.

Takže až budete příště zpívat tuto mantru, zkuste si vzpomenout na její krásný význam a poslat ze ❤️ do světa toto přání.

svasti prajābhyaḥ paripālayaṁtāṁ


nyāyena mārgeṇa mahīṁ mahīśāḥ

go brāhmaṇebhyaḥ śubham astu nityaṁ


lokāḥ samastāḥ sukhino bhavaṁtu

auṁ śāntiḥ śāntiḥ śāntiḥ

 

Ať je ochráněn a vzrůstá blahobyt všech lidí.

Nechť se vládci země drží správné a spravedlivé cesty.

Nechť jsou provždy šťastné krávy a učenci/znalci Boha.

Nechť jsou šťastné a volné všechny bytosti všech světů.

Om, mír, mír, mír.

Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře