ASHTANGA VINYASA YOGA SUPPORT

Praktikujete Aṣṭāṅga Vinyāsa Yogu a stále se vám nedaří udržet pravidelnou praxi?

Pokud už jste stokrát začali a stále se z vašeho života vytrácí onen vytoužený řád, který by vám umožnil posunout vaši praxi dál.

Nebo hledáte někoho, kdo vás pozicemi provede i doma?

Doma si sice zacvičíte, ale nikdy to není takové jako na lekci? Možná se trošku šetříte, dech dva uberete a celé je to nějaké bez energie? 

Nebo chcete svou praxi upevnit a naučit se neomylně pořadí i názvy pozic?

Už nějaký čas cvičíte, ale stále neznáte pořadí a občas něco vynecháte. Nebo se chcete naučit všechny pozice v sanskrtu?

Mám pro vás řešení!

Vyvinula jsem pro vás sadu pomůcek, které vám pomohou vaši praxi udržet. Třeba i ve dnech, kdy nemáte čas na celou sérii.

Pokud totiž chcete vidět nějaký pokrok, pravidelnost je právě ten nejdůležitější klíč.

Díky své vlastní praxi a práci s klienty jsem zjistila, že každý den 15 minut, je více než dvě hodiny jednou týdně. Pravidelné cvičení vás totiž udrží protažené, při síle a

především vás udrží V TOM.

Jak se totiž z našeho života praxe vytrácí? Velmi často to začíná náročnějším pracovním obdobím, nachlazením, nemocí, návštěvou nebo změnou prostředí - prostě něco vpadne do našeho života a my na chvíli musíme odložit své rituály.

Život je nevyzpytatelný a takovéhle věci budou přicházet stále. Příště už na ně ale můžete být připraveni. 😉

Vytvořila jsem pro vás sadu mp3 nahrávek doslova pro každý den!

 • Několik nahrávek kompletní vedené lekce ashtangy
  Varianty s více čí méně pokyny, pouze s názvy pozic a počítáním dechu, vinyasa po pozici nebo po každé noze atd. Celkem 6 hodin nahrávek.
 • Kratší sestavy pro dny, kdy máte třeba jen 15, 30, 45 nebo 60 minut
  Díky tomu udržíte kontinuitu své praxe, nezapomenete na ni a budete se posouvat dál.
 • Pomůcky pro zápis vaší praxe
  Motivační diář k zápisu vaší praxe a výzvy měsíce.
 • + BONUSOVÉ studijní pomůcky

Jste připraveni se do toho opravdu opřít?

Tīvra-saṃvegānām āsannaḥ (Pataňdžali I.21)

Nadšený praktikant dosáhne svého cíle rychle.

Když do něčeho vkládáš své úsilí a držíš se svého záměru, tvůj cíl se bude rychle přibližovat. Je to podobné jako hraní na hudební nástroj - bez cvičení a praxe, pouze čtením knih a plánováním, zlepšení nedosáhneme. I Pataňdžali, na jehož knihu Jógasúter, starou přes 2000 let, se odvolává i Aṣtāṅga Vinyāsa, to věděl 😉

A TEĎ KONKRÉTNĚ:

Co přesně obsahuje balíček Ashtanga Vinyasa Support?

 • MP3 audionahrávky kompletní sestavy Aštánga vinjása jógy
 • Pozdravy Slunci
  Každý den si můžete vybrat a pustit si oba pozdravy Slunci ve vámi vybraném počtu, které jsem vytvořila jako samostatné nahrávky. Najdete tam tyto kombinace Pozdravů slunci 5A + 5B, 5A + 3B nebo 3A + 3B.
 • Všechny stojné pozice
  I stojné pozice jsou samostatnou stopou/nahrávkou. Doporučuji nevynechávat a skvěle mohou posloužit i jako zkrácená verze cvičení, doplněná vhodnými pozicemi vsedě a několika závěrečnými pozicemi.
 • Pozice první série Ashtanga Vinyasa Yogy
  Kompletně vás provedu celou sestavou všech pozic ve dvou hlavních variantách - s vinyasou po každé noze nebo po pozici, s komentářem nebo pouze s názvem pozice a počítáním dechu.
 • Závěrečné pozice
  I závěrečné pozice najdete v balíčku ve dvou verzích. Dlouhá varianta dodržuje 25 dechů ve svíčce a stoji na hlavě a 10 dechů v ostatních pozicích. Zkrácená verze má 10 dechů ve svíčce a stoji na hlavě a 5 dechů v ostatních pozicích.
 • MP3 audionahrávky ZKRÁCENÝCH sestav Aštángy
 • Zjednodušené sestavy
  Pokud praktikujete krátce a teprve vytváříte sílu a hledáte svůj rozsah, je dobré zvolit taktiku pomalého, ale jistého postupu. Připravila jsem pro vás nahrávky, kde jsou vynecháne pozice s polovičním a úplným lotosem a jiné pro začátečníka hůře dostupné pozice. Tedy konkrétně bez Maričjásány B a D, bez Garbha Pindásány, Supta Kurmásány, Kukutásány a také Setu Bandhásány, na kterou je dobré svou krční páteř připravit postupně.
 • Zkrácené sestavy
  Sestavy pro dny, kdy nemáte dostatek času nebo sil na cvičení celé série. Ano, i takové dny jsou 🙂 A tak jsem pro vás vytvořila variantu na 15, 30, 45 a 60 minut. Jsou důležitou součástí balíčku, naučí nás udělat každý den něco a díky tomu na svou praxi nezapomenete a nebudete už muset pokaždé začínat nanovo!
 • MOTORY, které posílí vaši vůli
 • Denní zápis
  Když se chcete posouvat dál, je dobré mít přehled, jak to s tou praxí vlastně je. Nemluvě o tom, že v těžkých chvílích to může být motivující 😉
 • Výzva měsíce
  Na každý měsíc si vyberete jednu pozici, kterou si nastudujete (co s tělem dělá a co na ni potřebujeme protáhnout nebo se naučit) a které se budete ve své praxi věnovat každý den. Opakováním se totiž člověk učí, někdy vytváří dispozice a jindy se třeba zbavuje strachu. Výzva je důležitým MOTOREM PRAXE.
 • BONUSOVÉ studijní materiály
 • Slovníček pozic Ashtanga Vinyasy
  Nejsnazší způsob, jak se cokoli naučit, je porozumět tomu. To stejné platí i pro sanskrtské názvy pozic, kde se mnoho slovíček opakuje.
 • Drishti
  Nejste si jisti, kam má v asánách směřovat váš pohled? Vše naleznete v přehledném soupisu.
 • Ebook Jógové rady a tipy nejen pro ashtangisty
  Soubor cenných rad pro vaši praxi vychází z mojí vlastní praxe a práce s klienty. Dozvíte se v něm, na co si dávat pozor, aby vám praxe přinášela sílu a pružnost, nikoli zranění.

SKONCUJTE S NEUSTÁLÝMI ZAČÁTKY A OPŘETE SE DO TOHO!

Balíček Aṣtāṅga vinyāsy vytvoří několik opěrných bodů, které vám pomohou udržet vaši praxi.

 • Budete vědět, co máte dělat, ikdyž nemáte dost času nebo sil na celou sérii.
  Chci do vaši praxe vnést větší svobodu a uspokojení, a proto jsem navrhla zkrácené sestavy. Chápu, že nemáte každý den dvě hodiny času nebo že nemáte sílu na celou praxi. Není důvod si to vyčítat. To vše je v pořádku, a proto budou zkrácené sestavy hlavní oporou vaši praxe.
 • 15, 30, 45 nebo 60 minut
  Všechny tyto zkrácené verze byly navrženy tak, abyste "se nezkracovali" a každý den budovali sílu, naztráceli elán a mohli se posouvat dál.
 • Neztrátíte se svou praxí kontakt, udrží vás V TOM
  K tomu vám bude sloužit pravidelný zápis praxe. V těžkých okamžicích vám bude oporou a třeba i důvodem dnes nevynechat.
 • Budeme si stanovovat dílčí cíle, VÝZVY!
  Abychom neztráceli motivaci, pomáhá nám věnovat se denně zaměření na svůj cíl. Když je však cíl příliš vzdálený, může to být demotivující, a tak si budeme každý měsíc stanovovat takový dílčí cíl. Který si nastudujeme a každý den k němu uděláme krůček 😉
 • Uvidíte, že je pořád co se učit a kam se posouvat 😉
  Studijní pomůcky a nahrávky povedou k stálemu prohlubování vaší praxe. Nebudete už váhat, jak jdou pozice za sebou, kam směřuje pohled, ani na co je asána zaměřená. Vaše praxe vám bude poskytovat uspokojení.

Všechny zkrácené verze jsou vytvořeny tak, abyste budovali pro Aštángu tolik důležitou sílu a pružnost!

Už nebudete pochybovat, zda 15 minut cvičení stojí za to a budete vědět, co máte dělat!

Tento balíček pomůcek jsem pro vás vytvořila na základě svých vlastních zkušeností s udržením praxe a zkušeností z vedení kurzů aṣtāṅga vinyāsy několik posledních let. Má první cesta do Indie před šesti lety byla právě za tímto jógovým směrem 🙂

Můj přístup je zřejmě svobodnější než u většiny zastánců tohoto směru. Nechci abyste cvičili denně celou sestavu dříve, než na to budete připraveni. 

Líbí se mi cesta postupného vývoje a ne z extrému do extrému. Proto bych vás ráda podpořila v udržení této praxe, ikdyž nebudete mít čas na celou sestavu.

Cvičte zdravě a s radostí, Monika Winklerová

Váháte, zda-li je pro vás balíček "Aṣṭāṅga vinyāsa support" vhodný?

ANO, pokud:

 • ...stále ztrácíte pravidelnost...
  Stačí maličkost, aby narušila vaše pravidelné cvičení a vy z toho stále vypadáváte?
 • ...si doma tak nemáknete...
  Cvičíte doma, ale občas šidíte sami sebe nebo spěcháte?
 • ...nemáte každý den dvě hodiny času...
  Má smysl cvičit i kratší dobu, jen je důležité vybrat ty správné pozice.
 • ...si chcete ujasnit pořadí pozic a souslednost...
  Občas nějakou pozici nebo celou skupinu pozic vynecháte?
 • ...se chcete naučit sanskrtské názvy pozic
  Chcete se nenásilnou formou naučit názvy pozic v mezinárodním sanskrtském formátu? 🙂
 • ...chcete dát svému cvičení pravidelný rytmus
  Váš dech je kolísavý a občas na něj i zcela zapomenete?
 • ...u některých asán nevíte, co vlastně dělat...
  Chcete vědět, co je v pozici důležité a někoho, kdo vám to bude připomínat?

NE, pokud:

 • ...ashtangu neznáte
  Pomůcky jsou určené pro ty, kteří se již sestavu učili.
 • ...všechno už víte a znáte
  K tomu není co dodat 🙂

S touto podporou už se nebudete muset stokrát vracet na začátek!

Jaká je cena tohoto programu?

Cena tohoto programu odpovídá ceně jednoho kurzu 1 500 Kč.

Za investici odpovídající ceně jednoho kurzu však získáte materiály, které vám budou sloužit mnoho let.

Cena je stanovená na základě času a zkušeností, vložených do výroby těchto studijních podkladů. 

Dodnes si v souvislosti s cenou (většinou když to někde dře a něco mi přijde drahé) ráda připomínám kurz meditace, který jsem navštívila před lety. Jednalo se o tři odpolední setkání o délce tří hodin, která mě stála několik tisíc korun. Těžko říct, jestli jsem se dozvěděla něco nového, ale ten pocit výjimečnosti - vloženého úsilí i skrze peníze, které jsem vydělala a do kurzu vložila. Jakobych lépe poslouchala a toho, co mi bylo sdělováno si více vážila. Od tohoto kurzu dodnes medituji, byla mi totiž předána hodnota, i skrze cenu nad kterou jsem tehdy hodně váhala. Tato zkušenost mě hodně naučila - nebojím se investovat do svého vzdělání (vím, že se mi to vždy vrátí) a také se snažím dělat věci kvalitně a vkládát do nich svou hodnotu. Svůj čas, úsilí, studium, ale i přehledné zpracování, pěkný design a používání přehledných, i když často placených aplikací a služeb. Tím vším vytváříme přidanou hodnotu svému konání.
Monika Winklerováučitelka jógy

Pokud máte nějaký dotaz, napište mi:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.