Ashtanga vinyasa yoga – seznam pozic pro vaši praxi ke stažení

ashtanga-yoga-sheet

S novým rokem si možná dáváte předsevzetí, a tak jsem se rozhodla vás trošku podpořit.

Už pár let se na lekcích vyptávám, jestli doma cvičíte a většinou se doslechnu, že nevíte co. A to mě u některých z vás po letech pravidelného cvičení zaráží. Asi i proto si čím dál tím více cením systému, který přináší ashtanga vinyasa.

Na kurzech máte možnost se pozice naučit a potom je cvičit doma. Pořád ty stejné pozice, pořád ve stejném pořadí, a víte co? Není to nuda. Je to pevný základ, který nám dnes často chybí.

No ale i tak, je třeba disciplína a motivace. Když moje sestra začala cvičit (bohužel ne jógu ;-D), zavedla si tabulku cviků a zapisovala, kolikrát je udělala, den po dni. A dneska ráno mě napadlo, že něco takového by se do začátku hodilo všem, kteří ještě hledají důvod a motivaci začít – tedy ráno vstanout.

Pokud chcete s Aṣṭāṅga Vinyāsa jógou začít, určitě si najděte učitele a kurz, ať máte dobré základy. Mé kurzy najdete zde na webu. A pokud ke mně chodíte, dostanete na lekci papír s pozicemi pro vaši úroveň, tedy těmi, co se budete učit na začátečnickém kurzu a potom na pokročilých budou položky přibývat.

Pokud již ashtangu praktikujete a potřebujete podpořit pravidelnou praxi, pak stahujte a zapisujte pro vlastní dobrý pocit.

Seznam pozic ve formátu pdf pro každodenní zápis praxe stáhnete zde >>>.

A pokud chcete se svou vlastní praxí začít nebo ji podpořit, vytvořila jsem podpůrný program pro všechny aštángisty 🙂 Pokud stále ztrácíte disciplínu a nevíte jak sami se sebou, tak se podívejte tady.

POZNÁMKA K PŘEPISU: Správná transliterace v mezinárodním přepisu IAST je „aṣṭāṅga vinyāsa yoga“, česká transkribce pro snadné čtení je potom „aštánga vinjása jóga“. V textu ale často zachovávám i z angličtiny rozšířené „ashtanga vinyasa“, a to proto, aby byly materiály ve vyhledávači k dohledání.

Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů