Žijeme na všech úrovních, tak nechme život, ať se nás dotýká

když se nás něco dotkne a přijde impulz, je přirozené za ním jít a nějak reagovat. Jóga, vnitřní život, duchovní život atd. by nám neměli sloužit jako únik k tomu, abychom se od života odstřihovali. Chtě nechtě v něm jsme až po uši. V životě, v těle.

Je mnoho úrovní, kde se projevujeme


Prostě pokud se vás situace dotýká, pomozte tam, kde můžete a jak můžete. I na fyzické úrovni, nejen mantrou, zapojte se, když vás to volá. Nevylučuje se to s tím, že někam v duchu pošlete mantru. Nevylučuje se to s tím, že si uděláte čas na sebe a jógu.


Sama jsem si prošla tímto odstřižením – v duchu vše je jen iluze, láska, energie se člověk nějak odřízne od života, uzavře se soucitu a často ještě žije v nějakém pseudo přesvědčení, že vidí víc než ostatní. Až zpětně člověk vidí, že je to popření jedné úrovně, že jsou to jen různé roviny. Ale my můžeme fungovat na všech. A taky fungujeme.


Takže ne, že by vše nebyla láska/energie, ale projevuje se i jako tanec života v těle se všemi emocemi, impulzy, našimy dary a mínusy. Vycházejme tedy svým konáním ze své přirozenosti a ze srdce a nechme se dojmout. Je v pořádku naštvání a vztek, i soucit a pláč. V naštvání můžu poslat peníze na armádu a v soucitu na člověka v tísni.

Nechci tím říct, že musíme všichni hned do akce, ale pokud to v nás je, tak to nepopírat v zájmu „uchování vlastního klidu a vysokých vibrací“. Neodstřihujme se od toho, kým jsme a respektujme, že každý to může mít jinak.

Postarejte se i o sebe

Soucit a láskyplná pomoc se nevylučuje s tím, že se postaráte sami o sebe. Na józe stále vytvářím neutrální prostor, kde můžete vydechnout. V březnu to bude čtvrteční kurz na ZOOMu 5 Jóga 5 elementů.


Pokud cítíte, že si teď potřebujete vydechnout, moc ráda vás tam uvidím. A do budoucna zřejmě udělám i nějakou akci na podporu některé ze sbírek. Protože mě se to dotklo a není důvod to popírat, zvláště když dnešní člověk má tolik možností jak pomoci.

V březnu se můžeme vidět na těchto akcích

Kromě toho se můžeme vidět na živých akcích v březnu a dubnu. Poprvé se bude konat jóga s tvorbou mandaly:

Jóga a tečkovaná mandala – 12. března – odpočinkový den při józe a tvorbě mandaly. 
Tato akce se koná v Ostravě a půjde o pohodový společný den zaměřený na relax. Je třeba se přihlásit dříve, abych stihla zajistit pomůcky pro všechny.

A potom dva tradiční víkendy, jeden s yin jógou a druhý s čakrama.

Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů