JÓGA & MANDALA

Relaxační program pro tělo i duši

Den zaměřený na odpočinek, zdravý pohyb pro tělo a tvoření tečkované mandaly za poslechu příjemné meditativní hudby.

Co očekávat na tomto setkání?

Jedná se o odpočinkový den, kdy se naučíme přátelskou (tedy v základu jednoduchou) techniku vytváření mandaly tečkováním (dot-painting). Je to relaxační činnost, která nevyžaduje žádné umělecké nadání nebo zvláštní schopnosti a přesto vznikají nádherná dílka.

V rámci našeho programu se seznámíme s nějakými základními pravidly a možnostmi tvorby, naučíme se namíchat si barvu a vytvořit nějakou geometrickou strukturu.

Program bude začínát seznámením s technikou a zkoušením prvků na papíře "nanečisto" na své první mandale. Po tomto úvodu si nachystáme plátno a narýsujeme základy své mandaly. Následovat bude jóga, oběd a odpoledne vytvoříme svou první tečkovanou mandalu na plátně.

Záměrem setkání je především vytvoření prostoru pro zdravý odpočinek užívání si poklidu. Na chvíli odložit veškeré "až", všechny plány a myšlenky a jen tak si užívat společné tvoření.

Tak abyste zrelaxovali a odcházeli s radostí a čistou hlavou. 

A krásnou mandalou 🙂

 • Datum
  24. září 2023,

  29. října 2023 -

  vybraný termín zašktnete v přihlášce.
 • Čas
  9 - 17 (pauza na oběd 13:30 - 14:30 cca).
 • Místo
  Atha Yoga, Masarykovo nám.50/31 702 00 Moravská Ostrava
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Cena
  1 500 Kč (zahrnuje zajištění materiálů pro výrobu - výkresy a plátno (20x20 nebo 30x30 vám zůstane), akrylové barvy, pravítka, kružítka, pomůcky k tvorbě teček + pronájem prostor, pitný režim)

Takhle nějak by mohla vypadat vaše první dílka:

JÓGA A MANDALA

Užijte si příjemného sobotního poklidu.

Jóga

Ve společném programu nás čeká také dopolední jógová lekce. Lekce bude v pohodovém tempu slow flow, kdy nespěcháme z jedné pozice do druhé, ale zastavujeme se a vnímáme, co se kde s tělem děje. Komplexně se protáhneme, krizová místa trošku posílíme, tak ať se cítíme v těle příjemně a volně.

Některé pozice rozhýbáme v duchu fasciální jógy, v jiných naopak zrelaxujeme (v pojetí yin jógy) a uvolníme z těla napětí nasbírané aktivním životem. V závěru lekce bude prodloužená relaxace pro dokonalý restart těla i ducha.

Pro účast na lekci tedy není potřeba žádné akrobatické schopnosti ani nějaká pružnost. Cvičíme každý s respektem ke svému tělu - každý z nás je jiný a každý den je jiný. Považuji za větší jógový přínos naučit se své tělo lépe vnímat, nežli se naučit nějakou novou pozici.

Tečkování (dot-painting)

Tečkování je metoda, kterou jsem objevila relativně nedávno omylem, když jsem byla konfrontována se svou neschopností kreslit dle svých představ 😀 Na svých prvních mandalách jsem se metodou pokus-omyl učila, co, jak a proč.

Toto setkání vzniká proto, že bych s vámi ráda sdílela meditativní prostředí tvorby mandaly a tuto relaxační aktivitu. Nejde o žádný malířský kurz, naučíme se základy potřebné pro vytvoření první krásné mandaly a nasdílím s vámi to, co bych bývala taky ráda věděla předem.

Jako ve všem i v této tvorbě se můžete dále vyvíjet, ale vytvořit nádherný obrázek je možné bez nějakého předchozího velkého studia. 

Všechny mandaly, co zde vidíte byly vytvořeny v prvním týdnu tečkování, žádné předchozí pokusy jsem nedělala.

Setkání je otevřené všem zájemcům bez ohledu na předchozí zkušenosti s jógou nebo tvorbou mandaly. Záměrem dne je "aktivní" odpočinek - odložení všech starostí a ponoření se do přítomnosti.

Přijďte si odpočinout na setkání, kde se od vás nic neočekává.

ČASTÉ OTÁZKY

 1.  Pro účast na setkání nemusíte "umět kreslit". Nikdo vás nebude hodnotit ani od vás neočekává žádný "výkon". I jednoduchá mandala je krásná, to je kouzlo této techniky.
 2.  Všechny potřebné pomůcky na jógu i tvorbu mandaly budou na místě k dispozici.

Máte-li jakýkoli jiný dotaz, napište mi.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.