Přišli jsme se tady učit

16.7. 2016Monika Winklerová1705x

Jóga a váš život s ní se jistě vyvíjí a prochází si svými cykly, stejně jako naše životy. Možná je ale něco, co zůstává a čeho se vnější změny příliš nedotýkají, semínko vědomí, které již bylo zaseto a pravidelná praxe jógy je jako opečovávání této malé rostlinky. To je jeden z největších darů, které nám může jóga do života přinést – vědomí toho, že nic v našem životě se neděje náhodu a že vše je zde právě pro nás, abychom se učili, abychom se rozpoznali.

Guru je podstatou všeho.

Zní to jako klišé, ale v jednoduchosti je pravda. Vědomí toho, že vše v našem životě je pro nás signálem, učitelem, směrovníkem, je tou nejlepší kotvou v životě. Nedovolí vám se dlouho vztekat nebo litovat a dříve nebo později nás nutí se tázat – pohlédnout do zrcadla své duše a hledat ve všem, co nás v životě potkává to něco, co nás posouvá dál na cestě k božskému vědomí.

Vědomě poděkujme.

Všem svým učitelům – všem bytostem, všem událostem našich životů a celému božskému principu učení můžeme poděkovat mantrou, které se říká Guru Vandana – pozdrav, nebo poklona učiteli. S vědomím toho, že nic v našich životech se neděje náhodně, spojíme dlaně a ze srdce poděkujeme za všechny každodenní zkušenosti:

GURUR BRAHMA
 GURUR VIŠNU
GURUR DÉVO MAHÉŠVARA
GURUR SÁKŠAT PARABRAHMA
TASMAÍ ŠRÍ GURAVÉ NAMAHA

Guru (duchovní učitel) je Brahma
Guru je Višnu
Guru je Šiva Mahéšvara
Guru je v pravdě podstatou vesmíru
proto uctivě zdravíme jej

 Zařaďte tohle každodenní uvědomování a poděkování do vašeho života, třeba do vaší jógové praxe. Každý den si udělejte chvilku se rozhlédnout kolem a uvidíte, jak rostete. A začněte pátrat po tom, kam tahle cestička vede.

kazdy-den-dekujme

Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře