Koronavirus, aneb radši si zacvičte jógu doma

12.3. 2020Monika Winklerová233x

Po dlouhé úvaze jsem se rozhodla aktuálně pozastavit všechny jógové lekce. Proč?

1. mám pocit, že nemohu garantovat, že na lekci nepřijde někdo nemocný, protože to stále mnoho lidí bagatelizuje, což jsem ostatně sama před několika týdny dělala také. Situace se ale změnila, což vidíme především na případu Itálie a svědectví několika lékařů z místa činu, která kolují na internetu. Nechci aby lékaři u nás museli stavět stany a vybírat pacienty, na které vyjdou potřebné přístroje.

2. Nemoc je přenosná, ikdyž ještě nemáte příznaky. Zatím se to zřejmě týká těch, co vycestovali, ale dá se očekávat, že brzy budou moci šířit nemoc i ti z nás, kteří nikde nebyli a chytili ji od kolegy v práci, v divadle, na józe… prostě kdekoli a tudíž nečekají, že by ji měli. Brzy tedy ani já nebudu schopna garantovat svou beznakažlivost.

3. Nechce se mi čekat na opatření vlády a zákaz všech “volnočasových”aktivit, ikdyž by mi to přišlo na místě, protože prevence se prostě dělá předem. Ale chápu, jakou vlnu nevole by to vyvolalo, protože stále spousta lidí remcá, že se jim zrušil třeba očekávaný koncert.

Mně osobně ale přijde úplně samozřejmé se na potřebnou dobu těchto akcí vzdát a nepomáhat tak šíření viru – kvůli lékařům i nám všem, kterých se to “zatím netýká”. Zvažte sami, co opravdu potřebujete a čeho se můžete vzdát. Nemusíme čekat až nám stát zavře obchody a přikáže sedět doma, sami můžeme omezit své činnosti. Můžeme to ostatně vzít jako příležitost strávit více času s rodinou, čtením nebo jógou doma.

No a to mi připomíná dobrou zprávu na závěr, abyste mohli cvičit doma, otevírám nově pro všechny ZDARMA jógové DVD, které je na prodej na mém webu. Takže pokud chcete cvičit doma, stačí se registrovat a nemusíte nikam chodit.

Online lekce ZDARMA je zde>>>

Hodně zdraví a sil všem

PS: Samozřejmě budu ráda, i pokud si koupíte nějaký online kurz, ostatně taky jsem teď bez práce na kdoví jak dlouho, že 😀

Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře