HUDBA III. Nejen mantry a nejen k józe

Od posledního článku o hudbě uplynulo hodně času, a tak mám pro vás spoustu nových interpretů. Dnes se ale zaměříme jen na jednu jejich část a to na hudebníky, obklopující Moojiho. Jejich hudbu jsem objevila teprve cca před dvěma lety a je to bohatý zdroj hudební inspirace. Uvidíte, jestli to bude vašemu srdci blízké 🙂

V iTunes a Spotify tyto hudebníky většinou najdete pod označením Mooji Mala, stejně tak i na youtube. Postupně si tedy projdeme mé nejoblíbenější a přidávám vám tady hodně odkazů na youtube, ať si je můžete rovnou poslechnout.

OMKARA

Začneme Omkarou, protože ta mě vlastně zaujala jako první a do dneška je jedna z mých nejoblíbenějších, její hudba je mi prostě blízká. Většinou zpívá s pianem, ale má i pár skladeb s kytarou. Má tři vlastní desky (2 starší – From the silenceLet nothing remain a jednu vydanou před nedávnem – Amen) a kromě toho jsou její písně na několika kompilacích Moojiho hudebníků. Následovat bude výběr několika skladeb, ale mám asi ráda všechny její skladby, má prostě krásný hlas.

SHIVALI

Úplně jiné, ale nádherně poklidné, tentokrát intimnější, kytarové. Má jedno vlastní album Temple of fire a kromě toho je taky na různých kompilacích.

KRISHNA PRASAD

Moc příjemné album Beloved one, třeba skladba In this moment (není na youtube).

PREM

Příjemné kytarové skladby, někdy mu zpívá jeho žena Sangita.

RADHA

Tady už se dostáváme k mantrám, její nádherné meditativní album manter se jmenuje Sahaja Samadhi.

KRISHNABAI

Moc zajímavý hlas s velkou nálehavostí v sobě. Nemá vlastní album, ale písničky na kompilacích.

PRAKASH

Jeho skladby najdete na kompilacích nebo na jeho albu Heart to heart. Zajímavá poetika a naléhavost v hlase. Moje nejoblíbenější Krishna Krishna není na youtube, tak pokud máte iTunes nebo Spotify, pusťte si ji tam.

Je jich mnohem víc…

Na závěr ještě pár hudebníků a skladeb/alb z tohoto okruhu, na které nedošlo, ale rozhodně stojí za to.

KOMPILACE

Celé tohle uskupení tvoří i společné kompilace, tak pokud máte iTunes nebo Spotify, zkuste si najít:

  • Take me into your heart (2011)
  • Into the deep blue (2012)
  • Kissed from within (2013)
  • Jai Sahaja! Live bhajans (2016) – i na youtube najdete celé koncerty tohoto uskupení, parádní. Vyberte si tady >>>
  • By your grace (2017)
  • Rise up – dvoudílné (2019)

Závěrem…

Pokud vás něco z toho oslovilo, budu ráda, když mi dáte vědět 😉 A samozřejmě vždy vítám i vaše tipy. Dnes to bylo méně mantrové a více písničkové.

Pokud ale hledáte další tipy na hudbu a zajímáte se o mantry, doporučuju vám online kurz Sanskrtská knihovna, kde sdílím velké množství mantrových playlistů spolu s hudebním doprovodem, takže si je můžete zahrát a zazpívat. A jentak mimochodem se třeba naučít trošku sanskrtu 😉 O kurzu si můžete přečíst tady >>>.

Mějte se krásně a těším se na vaše hudební tipy, Monika

Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů