Pořád se něco děje, ikdyž to není na sítích (Report ze života, verze 2021)

Už dlouho jsem nenapsala žádný článek a pomalu i facebook už se mnou přestal počítat 😀 mohlo by se zdát, že nic nedělám, ale něco se pořád děje, jen to moc „nehážu“ do světa a tvořím pro komunitu kolem. Tento článek ale píšu, protože vám chci dát vědět, jak se mám a taky, že jsem zde i pro vás a čeho se aktuálně můžete účastnit, pokud cítíte, že je to pro vás 🙂

Začnu tím, co se změnilo

Poslední dva – tři roky jsem přestala fotit svůj úžasný život a krmit sociální sítě 😀 Jsem tam, ale po všem tom cestování jsem došla k tomu, že je mi jedno „kde jsem a jak u toho vypadám“ 😀 viděla jsem už totiž tolik svých parádních fotek ze situací, kdy jsem byla totálně vyčerpaná na úžasných místech, že už se mi nechtělo posilovat tu iluzi, že na Maledivách je to lepší než tady. Je to tam fajn, ale nakonec jste tam taky sami se sebou a žijete-li jen skrze svůj příběh, ten pocit „nedodělanosti, neúplnosti“ prostě jede s vámi a pořád je co zlepšovat a plánovat. Je to nakonec stálá honička za zážitky…

Úplně jednoduše

Touhy jsou nekonečné a svět je plný lidí, kteří říkají: změň svůj život a běž za svým snem. Můžeš. Určitě jsem to taky říkala a ano, stále vidím, že můžeš. Jen z jiné perspektivy taky vidím, že to není to nejdůležitější a že stále bude „co měnit“. Protože dokud se nezastavíme a nezačneme vnímat ten zázrak bytí, existence, který je s námi stále – je úplně jedno, kde jsme a jestli máme vysněnou práci. Já vím, zní to jako klišé. No ale nakonec je to vlastně tak parádně jednoduché, není nutné si o tom ani číst další knihu.

Místo na Maledivy pobyty v tichu

Když se moje touha po zážitcích naplnila, tak se cesta ven zase překlopila dovnitř a místo na Maledivy jsem poslední roky jezdila na pobyty v tichu s Moojim, víkendy s Rupertem Spirou nebo Marcelkou. Nic se tam neděje, nic nového se neučíte, naopak odkládáte. Je to jen připomenutí důvěrně známého a spočinutí v tichu. Nakonec myslím, že to spočinutí všichni známe, jen se může zdát obyčejné, když je svět tak lákavý a zajímavý.

A to je ve zkratce asi vše. Život pořád běží, jen už se ho nikdo nesnaží předběhnout a něco „dodělat.“ Prostě to nechávám více běžet svým tempem a podle toho, jak to vypadá na webu i všech těch sítích – zdá se, že jsem spíše pomalejší typ 😀 Ale i tak, jsem tady pro vás.

Jóga nejen v časech covidu

Jak jsem na jaře vše přerušila, tak na podzim už byla situace jiná, po půl roce tohoto nuceného zastavení jsem měla spíše pocit, že jóga je v této chvíli potřebná podpora klidu a psychického zdraví, a tak jsem lekce převedla do online světa, kde běží dodnes. Jasně, že to není stejné jako naživo, ale určitě je to lepší než jsem se svými předsudky očekávala – je to moc příjemné setkání a je to jiné než si pustit sám doma záznam. Jsme tam společně a je to fajn.

Záměrem mých lekcí je především vytvoření prostoru, který vám umožní vystoupit ze stálého přemýšlení skrze tělo a jeho uvolnění a navrácení do přirozeného klidu a harmonie – připomenutí vnitřního klidu, který nás může stále doprorovázet, když si k němu najdeme cestu. Třeba skrze jógovou praxi.

V souladu s tím, co vnímám, že je nakonec ten hlavní benefit jógy, jsem nový kurz nazvala Jógová zastavení a začne v půlce února. Pokud cítíte, že by vás to zajímalo, více o kurzu najdete zde>>.

Volitelná cena

Platba kurzu je na dobrovolné bázi, protože cítím potřebu zohlednit aktuální situaci, kdy se spoustě lidí převrátil život naruby. Sama jsem se teď účastnila několika zahraničních kurzů, které fungovaly na podobném principu platby, který teď opisuju – tedy nějaká standardní cena (150 Kč za lekci), snížená cena pro lidi ve finanční tísni a vyšší cena pro ty, kteří nemají nouzi a chtějí dobrovolně zaplatit víc a přispět na snížené kurzovné nebo místa, která jsou nabídnuta zdarma.

Tento princip tedy nabízím i na tento ZOOM kurz. Chci aby byl otevřen pro všechny, takže nabízím nižší kurzovné i možnost mi napsat a účastnit se zdarma. Každý podle svých možností, účastníci mají stejný přístup ke kurzu – žádné VIP nevedu. Mým záměrem je, aby se mohl účastnit každý, kdo má zájem.

A úplně aktuálně nejaktuálněji

Tento týden ještě proběhne ještě tato lekce na ZOOMu, na kterou se můžete přidat:

Čtvrtek 4.2. 2021 18:30 SLOW FLOW – lekce poklidné jógy pro všechny.
  • https://us02web.zoom.us/j/82258149314?pwd=ZzRjR2FyWmsyMVZBQ0VGb1J0b3B1UT09
  • Meeting ID: 822 5814 9314 Passcode: shiva

Lekce je otevřená, můžete se připojit, kdybyste chtěli zaplatit, můžete zde>>>. Ale nemusíte, je to na vás. Další týden bude jógová pauza a pak začne kurz Zastavení >>>.

Takže tolik dnešní report aktualit. Jsem tady, ikdyž se možná moc neprojevuju, ale budete-li mít kdykoli chuť se do něčeho přidat, napište mi. Ne vždy dám vše na web, ale není to záměr, vše je otevřené a klidně mi napište a doptejte se, kdyby to zrovna vypadalo, že se nic neděje.

Opatrujte se a najděte si pro sebe chvilky klidu, kdy nic neřešíte. Protože pořád bude co řešit, tak kdy jindy se zastavit a vědomě nadechnout, když ne teď.

Srdečně vás zdravím a těším se na zprávy od vás, s láskou Monika

PS: Na závěr vložím naše letošní hudební PéEfko:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Monika Winklerová
Monika Winklerová je hlavní autorkou a "programátorkou" tohoto webu. Věnuje se výuce různých jógových stylů - od dynamické Ashtanga vinyasa yogy až po klidnou Yin yogu. Je učitelkou Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Vinasa yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod., ČR) Posledních pět let se věnuje pořádání vlastních kurzů, workshopů a pobytů všude po světě. Co ji k józe přivedlo a jak jóga změnila její život, si můžete přečíst v jejím příběhu. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů