JÓGOVÁ ZASTAVENÍ

Podvečerní kurz pravidelných setkání s poklidnou jógou

Jógové lekce zaměřené na zklidnění, relaxaci a příjemné protažení.


Pokud cítíte, že potřebujete zastavit a na chvíli vypnout.

A sami to stále nějak odkládáte...

Lekce proto budou probíhat "naživo" na ZOOMu, budete s nimi počítat a uděláte si na ně čas. Je to jiné než si pustit záznam, jsme tam SPOLU.

Tento kurz tedy vzniká pro ty z vás, kteří cítí potřebu příjemného, pohodového zastavení a "sdílení časoprostoru", večerního naladění a zklidnění.

Co očekávat na tomto kurzu?

Tento kurz je zaměřen na relaxaci a zklidnění, budeme tedy cvičit v pohodovém tempu a je vhodný i pro začátečníky.

Lekce budou probíhat ve čtvrtky v 19:30, vždy na 75 minut - na platformě ZOOM, protože umožňuje virtuální setkání, které je přecijen jiné než záznam. Každopádně záznam bude k dispozici v členské sekci, která vám zůstane i po skončení kurzu. V členské sekci najdete navíc nějaká starší neveřejná videa jen pro vás.

Na józe vás bude čekat na úvod mantra nebo verš z Bhagavadgíty (pro zájemce o studium bude v členské sekci i text verše, jeho přepis a doslovný překlad) a pošlu vám vždy i odkaz na hudbu, tak abychom se naladili na opravdu stejnou vlnu. (Sama si ji pouštím do sluchátka, takže zvuk ode mě bude čistý hlas, nahrávaný na dobrý mikrofon.) Lekce ráda doprovázím krátkým čtením, tak se tentokrát zaměřím na nějaké zajímavé verše z Gíty, které najdete i v členské sekci.

Lekce bude v duchu slow flow s poklidným závěrem na dobré spaní. Níže na stránce najdete podrobnější popis. Těším se na vás a naše virtuální jógové dýchánky. Monika


 • Čas
  Čtvrtky 19:30 - 20:45.
 • Místo
  online - platforma ZOOM
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Počet setkání
  8
 • Délka lekce
  75 minut
 • Cena
  1200 Kč
 • Začátek kurzu
  12. května 2022
 • Konec kurzu
  30. června 2022

Tento kurz je určen pro všechny, kteří chtějí něco udělat pro své tělo a zároveň si příjemně odpočinout.

Doma

Má to i své výhody - třeba to, že po józe můžete spočinout v relaxaci déle, nebo se plynule přemístit do postele 🙂

Záznam

Nemůžete-li se lekce zúčastnit, můžete si ji následně kdykoli pustit ze záznamu. A to i po skončení kurzu.

Členská sekce

Přihlášením do kurzu získáte přístup k členské sekci, kde budu postupně přidávat všechna videa.

Členská sekce včetně všech videí vám zůstane.

Čeká vás jóga vhodná i pro začátečníky.

SLOW FLOW YOGA

Slow flow yoga je lekce, ve které na sebe pozice plynule navazují, ale v pomalejším tempu, v jemnější verzi než třeba vinyasa. Lekce je také méně silová, jemné zdravé posilování ale bude samozřejmou součástí.

Záměrem lekce je však především protažení a uvolnění, zrelaxování. Budeme se věnovat technikám na uvolnění fasciálních tkání, příležitostně vložíme něco z masážních technik.

Součástí lekce bude mantra, meditace a také důkladná relaxace. Občas se něco dozvíte z jógové filozofie nebo hinduismu, které mají k józe blízko. Nebo z anatomie či tradiční čínské medicíny.

Tento kurz je tedy něco mezi vinyasou a yin jógou, pro ty z vás, na které je vinyasa moc rychlá a yin zase moc pomalá. Slow flow je prostě taková jemná plynulá jóga.

Kurz je zaměřen na relaxaci a zklidnění, nečeká nás žádné složité studium ani pozice. Budeme prostě vnímat své tělo a okamžik. Učíme se "až až" a tento kurz je zde proto, abychom na chvíli zastavili a jen tak byli. Beze spěchu, beze stresu.

Zájemci o studium sanskrtu a Gíty budou mít možnost studovat verše v členské sekci. I nestudenti se s Gítou a jejími myšlenkami seznámí na lekcích. To ano, ale vše tak, aby byl zachován zklidňující záměr lekce.

ČASTÉ DOTAZY

Odpověď si rozbalíte kliknutím na otázku. Pokud zde vaše otázka není zodpovězena, napište mi.

Můžu / chci se účastnit jen jednou týdně, je to možné?

Ano. Vzhledem k tomu, že je cena volitelná, je to jen na vás. Členská sekce ale bude jednotná pro všechny se všemi videi.

Kolik to stojí?

Platba kurzu je na dobrovolné bázi, protože cítím potřebu zohlednit aktuální situaci, kdy se spoustě lidí převrátil život naruby. Sama jsem se teď účastnila několika zahraničních kurzů, které fungovaly na podobném principu platby, který teď opisuju - tedy nějaká standardní cena (150 Kč za lekci), snížena cena pro lidi ve finanční tísni a vyšší cena pro ty, kteří nemají nouzi a chtějí dobrovolně zaplatit víc a přispět na snížené kurzovné nebo místa, která jsou nabídnuta zdarma. 

Tento princip tedy nabízím i na tomto ZOOM kurzu. Chci aby byl otevřen pro všechny, takže nabízím nižší kurzovné i možnost mi napsat a účastnit se zdarma. Každý podle svých možností, účastníci mají stejný přístup ke kurzu - žádné VIP nevedu. Mým záměrem je, aby se mohl účastnit každý, kdo má zájem.

Nevím, jestli to zvládnu.

Pro účast na kurzu nemusíte nic umět. Nikdo vás nebude hodnotit ani od vás neočekává žádný "výkon". Každý dělá pozice tak, jak mu umožňuje jeho tělo. Prostě takoví, jací jste teď 🙂

Co to je ČLENSKÁ SEKCE?

Po zaplacení kurzovného získáte přístup do členské sekce - tedy soukromé sekce na webu, kde se můžete kdykoli přihlásit pod svým emailem a heslem. V členské sekci bude odkaz, přes který se vždy připojíte na lekci a zároveň záznamy proběhlých lekcí.

Jsem technický antitalent, co je to ZOOM?

Lekce budou probíhat na platformě ZOOM - v členské sekci bude odkaz, na který kliknete a pošle vás to na stránku, kde se bude lekce vysílat. Nemusíte si nikde dělat účty, registrovat se, nic složitého.

Co budu potřebovat na jógu?

Hodí se podložka (ale jde to i bez ní, to je na vás), určitě je fajn mít nachystanou nějakou deku, případně i polštář. Na sebe nějaké pohodlné oblečení, které vás neškrtí, ponožky na relaxaci. Na těchto lekcích se snažím nepoužívat nějaké speciální pomůcky, které doma nemají všichni. Pokud je ale máte a jste zvyklí je používat, tak je klidně zapojte 🙂

Máte jiný dotaz? Napište mi.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.