Ashtanga

Vinyasa 

Yoga

... protáhne a zpevní zároveň...

Ashtanga vinyasa yoga je tradiční přesně daná sestava pozic prováděná v rytmu dechu.

Co očekávat na Ashtanga vinyasa józe?

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé bez vážných zdravotních problémů, nejedná se o pomalou terapeutickou jógu. 

Ashtanga vinyasa jóga je přesně daná sestava pozic, která se provádí v rytmu dechu - s nádechem a výdechem se přechází z jedné pozice do druhé, a v pozicích je výdrž pět dechů. Na ashtanga vinyasa józe se dýchá speciálním udžájí dechem, který tělo zahřívá a zároveň usnadňuje koncentraci na dech. Na těchto lekcích se tedy zahřejete i zapotíte, a zahřáté svaly tak lépe protáhnete.

Pravidelné lekce ashtanga vinyasy budují sílu těla - především jeho středu, tedy oblastí bříška a zad, ale také paží a nohou.

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Na prvních lekcích se pod vedením učitele postupně seznamujete s jednotlivými pozicemi a postupně přecházíte k samostatnému cvičení, při kterém učitel pouze asistuje, nevede již slovem. Tento druh cvičení je vhodný také pokud chcete začít pravidelně cvičit i doma.

 • Čas
  Úterý a pátek 6:30 - 7:45
 • Místo
  Shanti yoga, Škroupova 4, Ostrava - centrum
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Délka lekce
  75 minut
 • Cena
  180 Kč

Pravidelné cvičení stejných pozic v přesně daném sledu vnáší do našeho života řád.

Co s sebou na jógu?

 • 1
  pohodlné oblečení
  Ženy většinou legíny, muži tepláky. Oděv by neměl nikde škrtit (džíny jsou tedy nevhodné :-D), ale také ne příliš plandat, především na dynamických lekcích, abyste se do svého dresu nezamotali...
 • 2
  Ponožky
  Hodí se na závěrečnou relaxaci. Když se tělo uvolní a zůstává bez pohybu, může nám začít být zima.
 • 3
  Deka
  Na přikrytí při relaxaci, pokud chcete mít vlastní. Jinak jsou na místě k dispozici.
 • 4
  Podložka na cvičení
  Na jógové cvičení je vhodná neklouzavá podložka, především na cvičení dynamičtějších jógových stylů - vinyasa, ashtanga vinyasa, power yoga. Klasická šustivá karimatka není vhodná. Na místě jsou podložky k dispozici, takže je jen na vás, chcete-li si přinést svou vlastní.

Ptáte se?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.