Ashtanga

Vinyasa 

Yoga

... protáhne a zpevní zároveň...

Ashtanga vinyasa yoga je tradiční přesně daná sestava pozic prováděná v rytmu dechu.

Co očekávat na Ashtanga vinyasa józe?

Lekce je vhodná pro všechny bez vážných zdravotních problémů, nejedná se o pomalou terapeutickou jógu. 

Ashtanga vinyasa jóga je přesně daná sestava pozic, která se provádí v rytmu dechu - s nádechem a výdechem se přechází z jedné pozice do druhé, a v pozicích je výdrž pět dechů. Na ashtanga vinyasa józe se dýchá speciálním udžájí dechem, který tělo zahřívá a zároveň usnadňuje koncentraci na dech. Na těchto lekcích se tedy zahřejete i zapotíte, a zahřáté svaly tak lépe protáhnete.

Pravidelné lekce ashtanga vinyasy budují sílu těla - především jeho středu, tedy oblastí bříška a zad, ale také paží a nohou.

PRO KOHO JE KURZ URČEN: Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí učit jógu krok za krokem a v cvičení najít řád. Na lekci se budeme sestavu učit postupným přibíráním pozic a každé nové pozici věnujeme dostatek prostoru, tak abychom ji pochopili - co a jak dělá, a tak se ji naučíme nastavit pro své tělo tak, ať z ní máme maximální užitek.

     Kurz povede k tomu, abychom se naučili sestavu zpaměti a mohli ji tak cvičit i kdykoli doma. Je vhodný pro začátečníky, i již praktikující, kteří si chtějí ujasnit smysl jednotlivých pozic a v cvičení postupovat systematicky.
 

Varianty kurzu:

 • Ranní lekce : středa 6:30, Shanti Yoga Studio
 • Odpolední lekce: středa 19:15, Antakarana
 • Kurz pro všechny: pondělí 6:30, Shanti Yoga Studio. Jedná se  lekce typu Mysore, nevedené lekce, při nichž učitel pouze asistuje a pomáhá. Praktikují společně začátečníci i pokročilí sestavu tak, jak se ji zatím naučili na začátečnických a pokročilých kurzech. Lekce jsou podporou pro samostatnou jógovou praxi a jsou doporučeny pro všechny studenty ashtanga vinyasa yogy. Jedná se o tradiční způsob praktikování a předávání tohoto jógového směru.

Ashtanga Vinyasa je skvělá praxe, pokud se chcete učit systematicky a začít pravidelně cvičit i doma.

 • Čas
  Středa 19:15 - 20:30
 • Místo
  Antakarana, Dolní 65/782, Ostrava,
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Počet lekcí v kurzu
  8
 • Délka lekce
  75 minut
 • Cena
  8 lekcí 1200 Kč
 • Začátek kurzu
  10. ledna 2018

Pravidelné cvičení stejných pozic v přesně daném sledu vnáší do našeho života řád.

Nahraditelnost lekcí

Účastníci kurzu mají možnost si nahradit dvě lekce na kurzu Yin Yogy (úterý 18:45, Antakarana). Kdykoli do doby skončení kurzu.

Náhradník

Nemůžete-li se lekce z jakéhokoli důvodu účastnit, můžete za sebe poslat náhradníka.

Nepřevoditelnost lekcí

Nevyužité lekce se nedají nahradit v žádném dalším budoucím kurzu.

Co s sebou na jógu?

 • 1
  pohodlné oblečení
  Ženy většinou legíny, muži tepláky. Oděv by neměl nikde škrtit (džíny jsou tedy nevhodné :-D), ale také ne příliš plandat, především na dynamických lekcích, abyste se do svého dresu nezamotali...
 • 2
  Ponožky
  Hodí se na závěrečnou relaxaci. Když se tělo uvolní a zůstává bez pohybu, může nám začít být zima.
 • 3
  Deka
  Na přikrytí při relaxaci, pokud chcete mít vlastní. Jinak jsou na místě k dispozici.
 • 4
  Podložka na cvičení
  Na jógové cvičení je vhodná neklouzavá podložka, především na cvičení dynamičtějších jógových stylů - vinyasa, ashtanga vinyasa, power yoga. Klasická šustivá karimatka není vhodná. Na místě jsou podložky k dispozici, takže je jen na vás, chcete-li si přinést svou vlastní.

Ptáte se?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.