Chakra Yoga Workshop

... jóga na harmonizaci vaší energie...

Praxe Chakra yogy vede k uvolnění toku energie v energetických centrech našeho těla. Volný tok energie napomáhá našemu zdraví, dobré náladě a radosti ze života.

Co očekávat na Chakra józe?

Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé všech věkových kategorií. 

Chakra yoga je jógové cvičení zaměřené na uvolnění toku energie v energetických drahách a centrech energie, zvaných chakry. Na této lekci budeme pracovat s různými jógovými technikami, kterými je možné čakry harmonizovat.

Na fyzické úrovni jsou to jednotlivé ásány a práce s tělem, tu však budeme propojovat se zaměřenou pozorností, prací s dechem, tedy pránajámou a vizualizacemi.

Tempo lekce bude rozmanité - ochutnáme klidnou a meditativní jógu, ale také vyzkoušíme, jaké to je energii rozproudit a tělo zahřát při dynamičtějším cvičení. 

 • Čas
  Sobota 8. dubna 2017 10:00 - 13:00
 • Místo
  Fit Beleza, Masarykovo náměstí 2457/10, 733 01 Karviná
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Délka lekce
  Přednáška 60 minut, lekce 90 minut
 • Cena
  450 kč

Na Chakra yoze se učíme vnímat energii svého těla a ovládat její tok jógovými technikami.

S kým?

Mgr. Monika Winklerová

"Jóga, tanec, zpěv a meditace –  vše co nás vrací tady a teď, z hlavy do těla. A vede nás k vědomí toho, že vše má svůj důvod a že když se odevzdáme, je o nás vždy dobře postaráno."

Výuce jógy se věnuje sedmým rokem a absolvovala několik učitelských kurzů a studijních cest do Indie. Je certifikovaná lektorka Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Viyasa Yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy  (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod, ČR). Kromě jiného se věnuje studiu muzikoterapie, aromaterapie a masážím.

Více o Monice ZDE.

Chakry, chakra jóga a já:

"K józe jsem se dostala před cca osmi lety, jak už to tak bývá, na konci jedné životní éry. Tehdy jsem náhodou našla v pronajatém bytě knihu o jógových meditacích, právě v souvislosti s čakrami a byla to má první jógová praxe.

Téma čaker pak se mnou zůstalo i na prvním jógovém školení, kde jsem se do tématu a studia materiálů ponořila a na toto téma zpracovala svou seminární práci. 

Lekce chakra jógy pravidelně vedu od roku 2011, jsou to jedny z nejoblíbenějších kurzů, právě kvůli svému přesahu, který nás nechá ochutnat hloubku jógových technik.

Ve znalosti chaker a porozumění energii vidím velký potenciál pro uvědomění a sebepoznání, a proto jsem se rozhodla tyto techniky předávat dál. Se souborem všeho, co jsem se na své cestě čakrami naučila.

Těším se na vás na kurzu, s láskou Monika"

Pochopení souvislostí

Pokud chcete nahlédnout souvislosti propojení těla a psychiky.

Náhradník

Nemůžete-li se lekce z jakéhokoli důvodu účastnit, můžete za sebe poslat náhradníka.

Blažený očistný pocit po cvičení

Ten vás nemine. Stejně jako čakrová relaxace v závěru.

Co s sebou na jógu?

 • 1
  pohodlné oblečení
  Ženy většinou legíny, muži tepláky. Oděv by neměl nikde škrtit (džíny jsou tedy nevhodné :-D), ale také ne příliš plandat, především na dynamických lekcích, abyste se do svého dresu nezamotali...
 • 2
  Ponožky
  Hodí se na závěrečnou relaxaci. Když se tělo uvolní a zůstává bez pohybu, může nám začít být zima.
 • 3
  Deka
  Na přikrytí při relaxaci, pokud chcete mít vlastní. Jinak jsou na místě k dispozici.
 • 4
  Podložka na cvičení
  Na jógové cvičení je vhodná neklouzavá podložka, především na cvičení dynamičtějších jógových stylů - vinyasa, ashtanga vinyasa, power yoga. Klasická šustivá karimatka není vhodná. Na místě jsou podložky k dispozici, takže je jen na vás, chcete-li si přinést svou vlastní.

Ptáte se?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.