THAJSKÁ JÓGOVÁ MASÁŽ

Kurz pro studenty i učitele jógy

Na tomto kurzu se seznámíme - tedy vyzkoušíme na sobě a druhých - s vybranými prvky thajské jógové masáže.

Co se naučíte a jak to využít?

Říká se, že thajská jógová masáž je taková "jóga pro líné." Má tedy k józe blízko.

Využívá práce s tělem k rozhýbání kloubů, protažení svalů a fascií a stimuluje tok tekutin a proudění energie v těle. Využívá se při ní váhy vlastního těla, občas při ní "vplétáme" klienta do nějaké jógové pozice. 

Jednotlivé prvky jsou příjemným zpestřením jógové lekce a občas umožní klientům protáhnout místa, na která by se bez pomoci nedostali.

Může být docela silným, intenzivním zážitkem, ale je možné ji také provádět jemně a využít i ke zlepšení vnímání těla.

Můžeme ji zařadit k párové józe, jin józe nebo vložit před relaxací. Můžeme vybrat jen pár pozic a hmatů nebo vytvořit vlastní půlhodinovou-hodinovou sestavu.

Můžeme ji taky "aplikovat" doma na partnera. Prostě jak je libo 🙂

 • Datum
  Termín není vypsán.
 • Čas
  pátek 9 - 16, obědová pauza cca 12 - 13
 • Místo
  Atha Yoga, Masarykovo nám.50/31 702 00 Moravská Ostrava
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Cena
  1 900 Kč při přihlášení do 30. října 2022. Poté 2 500 Kč. V ceně jsou zahrnuté studijní materiály.

Prvky z thajské masáže vplétám do lekcí již několik let a vždy mají velký úspěch. Proto jsem vytvořila tento kurz, ať je také můžete využít.

CO OD KURZU OČEKÁVAT:

 • Naučíme se vybrané prvky, které můžete využít samostatně nebo dohromady v delší sestavě.
 • Budeme se to učit na sobě vzájemně - to znamená, že si vše vyzkoušíte v obou pozicích - toho, kdo je "masírován" i masírujícího.
 • Kurz bude tedy především o praxi, s tím, že se také zaměříme na možnosti modifikací pro klienty pružnější a méně pružné, pevnější konstituce.

Tento kurz z vás tedy neudělá profesionálního maséra 😉 může být obohacením vašich znalostí pro rodinu, blízké nebo klienty.

JÁ & MASÁŽE:

V létě 2016 jsem absolvovala rekvalifikační masérský kurz, abych si doplnila repertoár možností práce s tělem. Přímo masážím jsem se nikdy nevěnovala, ale vybrané prvky z masérských kurzů aplikuju do jógových lekcí.

Kromě tohoto základního masérského kurzu jsem absolvovala také kurz aromaterapeutické holistické masáže a právě thajské jógové masáže (srpen 2017). Od této doby využívám tyto techniky na lekcích jógy, párové jógy a jógových pobytech.

Na kurzu se nebudeme učit celou sestavu thajské jógové masáže - kurz, kde jsem se ji učila měl 60 hodin. Pro tento kurz jsem vybrala takové osvědčené, úspěšné hmaty ze své praxe s klienty na lekcích.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

 Pro účast na kurzu nemusíte nic umět. Nikdo vás nebude hodnotit ani od vás neočekává žádný "výkon". Každý dělá vše tak, jak mu umožňuje jeho tělo. Prostě přijďte takoví, jací jste teď 🙂

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.

Co s sebou?

 • Pohodlné oblečení
  Ženy většinou legíny, muži tepláky. Oděv by neměl nikde škrtit, ale ani příliš plandat, ať se do svého oblečení nezamotáváte 😀
 • Ponožky
  Pokud trpíte na studené končetiny. Když se tělo uvolní a zůstává bez pohybu, může nám být zima.
 • Podložka na cvičení, deka a cvičební pomůcky jsou na místě k dispozici.
  Nemusíte je tedy bráte, ale máte-li k nim vztah, samozřejmě si můžete přinést vlastní.