Jarní jógový víkend s tvořením tečkované mandaly

Kapacita pouze 10 účastníků

Jógový víkend pro klidné tělo i mysl!

Je tady jarní příležitost se sejít na Antariku, vychutnat si spolubytí, jógu i teplý čaj na terase s výhledem na rozlehlé hory.

Na chvíli všechno odložit a jenom být. Naslouchat zvukům přírody, manter, rozličných hudebních nástrojů i vlastnímu hlasu.

Věnovat se tělu a dodat mu zdravý pohyb, dech a pozornost.

Vrátit se k jednoduchosti a znovu se zanořit do bezčasého TEĎ. Do stálého klidu a spokojenosti. 


Na tomto víkendu se kromě jógy budeme věnovat i tvoření tečkované mandaly. Jedná se o relaxační činnost, která nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti nebo nadání. A přesto vznikají nádherná dílka.


Víkend je zkrátka pro všechny, kdo hledají spočinutí.


 • Datum
  31. března - 2. dubna 2023
 • Čas
  Program začíná jógou v pátek v 17:30 a končí nedělním obědem ve 13:00
 • Místo
  Horská chata Antarik Valašská Senice 01 Francova Lhota, 75614 Česká republika
 • Lektor
  Mgr. Monika Winklerová
 • Cena programu
  Cena jógového programu + pomůcky na tvorbu + pronájem sálu je 1990 Kč
 • Ubytování
  Ubytování je po dvou. Cena za osobu a den ubytování a plné penze je 1100 Kč v pokoji se sdílenou koupelnou. Ubytování s plnou penzí se hradí na recepci po příjezdu. Pouze v hotovosti.

PLÁNOVANÝ PROGRAM VÍKENDU:

Na víkendovém pobytu vás každé ráno čeká lekce jógy a meditace. 

Součástí lekcí bude vše, co k józe patří - mantra, dýchací cvičení, relaxace i meditace.

Dopolední a odpolední program potom bude věnován tvorbě mandaly.

Před večeří opět jóga a večery věnujeme Satsangu - společnému sdílení a předávání zkušeností, zpěvu manter a meditaci.

Těším se na vás, s láskou Monika 

JÓGA A MANDALA

Užijte si příjemného poklidného víkendu.

Jóga

V rámci víkendu nás čekají společnéí lekce jógy. Lekce budou probíhat v pohodovém tempu slow flow, kdy nespěcháme z jedné pozice do druhé, ale zastavujeme se a vnímáme, co se kde s tělem děje. Komplexně se protáhneme, krizová místa trošku posílíme, tak ať se cítíme v těle příjemně a volně.

Některé pozice rozhýbáme v duchu fasciální jógy, v jiných naopak zrelaxujeme (v pojetí yin jógy) a uvolníme z těla napětí nasbírané aktivním životem. V závěru lekce bude prodloužená relaxace pro dokonalý restart těla i ducha.

Pro účast na lekcích tedy není potřeba žádné akrobatické schopnosti ani nějaká pružnost. Cvičíme každý s respektem ke svému tělu - každý z nás je jiný a každý den je jiný. Považuji za větší jógový přínos naučit se své tělo lépe vnímat, nežli se naučit nějakou novou pozici.

Tečkování (dot-painting)

Tečkování je metoda, kterou jsem objevila relativně nedávno omylem, když jsem byla konfrontována se svou neschopností kreslit dle svých představ 😀 Na svých prvních mandalách jsem se metodou pokus-omyl učila, co, jak a proč.

Toto setkání vzniká proto, že bych s vámi ráda sdílela meditativní prostředí tvorby mandaly a tuto relaxační aktivitu. Nejde o žádný malířský kurz, naučíme se základy potřebné pro vytvoření první krásné mandaly a nasdílím s vámi to, co bych bývala taky ráda věděla předem.

Jako ve všem i v této tvorbě se můžete dále vyvíjet, ale vytvořit nádherný obrázek je možné bez nějakého předchozího velkého studia. 

Všechny mandaly, co zde vidíte byly vytvořeny v prvním týdnu tečkování, žádné předchozí pokusy jsem nedělala.

Takhle nějak by mohla vypadat vaše první dílka:

S kým?

Monika Winklerová

 "Jóga, tanec, zpěv a meditace –  vše co nás vrací tady a teď, z hlavy do těla. A vede nás k vědomí toho, že vše má svůj důvod a že když se odevzdáme, je o nás vždy dobře postaráno."

Výuce jógy se věnuje více než 10 let a absolvovala několik učitelských kurzů a studijních cest do Indie. Je certifikovaná lektorka Rádža jógy (200 hod., ČR), Ashtanga Viyasa Yogy (200 hod., Indie), Hatha Yogy  (200 hod., Indie) a Yin Yogy (100 hod, ČR). Kromě jiného se věnuje studiu muzikoterapie a hudby.

Více o Monice ZDE.

Příjemná společnost vědomých lidí

Vždy se sejde skvělá parta lidí a je radost sdílet společnou energii. Není to stejné jako praktikovat jógu sám doma.

Ticho

Doma, v práci, všude - neustále sdílíme slovy, vytváříme a formulujeme své myšlenky. Pojďme se na chvíli ponořit do ticha a stavu bez myšlenek.

Náhradník

Již jste se přihlásili a a nemůžete se z jakéhokoli důvodu účastnit? Můžete za sebe poslat náhradníka.

Co s sebou na jógový víkend?

 • 1
  pohodlné oblečení
  Ženy většinou legíny, muži tepláky. Oděv by neměl nikde škrtit (džíny jsou tedy nevhodné :-D), ale také ne příliš plandat, především na dynamických lekcích, abyste se do svého dresu nezamotali...
 • 2
  Ponožky
  Hodí se na závěrečnou relaxaci. Když se tělo uvolní a zůstává bez pohybu, může nám začít být zima.
 • 3
  Deka
  Na přikrytí při relaxaci a klidném jógovém cvičení.
 • 4
  Podložka na cvičení
  Na jógové cvičení je vhodná neklouzavá podložka, především na cvičení dynamičtějších jógových stylů - vinyasa, ashtanga vinyasa, power yoga. Klasická šustivá karimatka není vhodná. Na místě nejsou podložky k dispozici.

Ptáte se?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu v souladu se zásadami zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů.

Někdy rychlá, jindy pomalá. Jóga se vším, co k ní patří.